Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai kartu su IT mokytoja Inga Palubinskiene pagal projektą „Kompiuteriukai vaikams“ gavo ir išbandė naujuosius „Micro:bit“. Pagrindinė šio projekto vizija – „Lietuva – geriausių IT talentų šalis pasaulyje“. „Micro:bit: – puikus įrenginys, kuriuo pradėti programuoti ypač paprasta. Tai mažytis programuojamas kompiuteris, sukurtas taip, kad mokytis ir mokyti būtų lengva ir linksma! Jau pirmąją pamoką 5 klasės mokiniai suprogramavo savo vardą ir įvairius simbolius. Mokiniai paprastai šį įrenginį perpranta per 2–5 minutes. O daugelis funkcijų, esančių pačiame „Micro:bit“, leidžia sukurti pačias įvairiausias programėles. 25 LED’ų matrica leidžia atvaizduoti simbolius, tekstą, skaičiuoti elementus, sekti laiką, kurti muziką. Todėl šio prietaiso pagalba mokiniai gali ugdyti mokėjimo mokytis, komunikavimo, pažinimo ir kūrybingumo kompetencijas.

Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir IT mokytoja
INGA PALUBINSKIENĖ