Siekdama gerinti, įvairinti pamokų turinį, kelti mokinių mokymosi motyvaciją, pažangą, Vilkaviškio r. Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinė mokykla, atstovaujama mokyklos direktoriaus Martyno Kasperaičio sudarė sutartį su Europos socialinio fondo agentūra.

Įgyvendinama 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonė 09.2.1-ESFA-K-728 „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“ ir vykdomas projektas ,,Virtualios ugdymo aplinkos diegimas išnaudojant 3D vaizdinių ugdymo priemonių galimybes tobulinant socialinių mokslų dalykų pasiekimų rezultatus“.

Projekto tikslas : pagerinti ugdymo proceso kokybę ir rezultatus virtualių 3D edukacinių mokymo priemonių pagalba.

Projekto partneriai: Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinė mokykla, Molėtų r. Joniškio mokykla-daugiafunkcinis centras, Švenčionių progimnazija ir Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazija.

Virtualios aplinkos kūrėjai – viešoji įstaiga ,,3D Vilnius“, atstovaujama direktoriaus Sauliaus Balsio.

Projekto metu planuojama įdiegti inovatyvią virtualią ugdymo aplinką, vykdyti su jos naudojimu susijusių pedagogų kompetencijų stiprinimą, siekiant sukurti mokomosios medžiagos, užduočių, bendravimo ir vertinimo priemonių sistemą, kurioje mokiniai mokysis mokytojų padedami. Planuojamoje sukurti virtualioje mokymosi aplinkoje bus įdiegtos 3D virtualios edukacinės ugdymo priemonės socialinių mokslų temomis, mokinių mokymosi proceso ir rezultatų stebėjimo sistema ir vertinimas, mokinių ir mokytojų bendravimo įrankiai. Konsultantų ir mokytojų bendromis pastangomis, antrame projekto įgyvendinimo etape, sukurtoje virtualioje atvirtoje erdvėje bus kuriamos ir talpinamos mokytojų sukurtos 3D virtualios edukacinės ugdymo priemonės socialinių mokslų temomis, virtualios ekskursijos po istorines, pažintines vietas, suteikiančios galimybę virtualiai aplankyti vietas ir laikotarpius virtualioje realybėje, apjungiant virtualiose ekskursijose pateikiamą ugdomąją medžiagą su žaidybiniais elementais – viktorinomis, testais – klausimais/atsakymais, mokinių rezultatų vertinimu, įdiegiant instrumentus suteikiančius galimybę atlikti stebėseną ir lanksčiai taikyti priemonę ugdymo procesuose.

3D virtuali ugdymo aplinka atneš į mokyklą naujo, įdomaus ugdymo turinio, įvykių, nuotykių ir žaidimų. Mokysimės ir mokysime tyrinėdami, atrasdami ir bendraudami.