Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės.
Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis.
Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais.

(Rašytoja Maura Roan McKeegan)

biblioteka

Tikslas – visapusiškai tenkinti mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius, ugdyti mokinių skaitymo kultūrą ir savarankiško darbo įgūdžius.

Uždaviniai:
•Ugdyti moksleivių skaitymo įgūdžius ir kultūrą.
•Padėti vartotojui surasti reikiamą medžiagą bibliotekoje.
•Teikti informaciją, užfiksuotą įvairiose laikmenose (nuo spausdintų- iki kompiuterinių dokumentų).
•Ugdyti mokinių gebėjimus gyventi informacinėje visuomenėje.
•Sudaryti sąlygas ir garantuoti lygias galimybes mokyklos bendruomenei naudotis informacinėmis technologijomis.
•Komplektuoti, tvarkyti, saugoti vadovėlių ir grožinės literatūros fondą.

Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos biblioteka išskaidyta į tris skyrius. Pagrindiniame skyriuje dirba bibliotekininkė Lidija Černiauskienė. Daržininkų ir Klausučių skyriuje literatūrą išduoda ten dirbantys pedagogai.
Svarbiausias dėmesys skiriamas fondų tvarkymui ir skaitytojų aptarnavimui. Bibliotekoje minimos kalendorinės, valstybinės šventės, rengiamos parodos, kiti renginiai. Nuolat dalyvaujama švietimo ir ugdymo skyriaus rengiamuose metodiniuose pasitarimuose, seminaruose.
Pirmą kartą bibliotekoje apsilankiusiems mokiniams paaiškiname apie naudojimosi biblioteka taisykles, knygos vertę bei saugojimą. Stengiamės individualiai bendrauti su skaitytojais, konsultuoti (pagal poreikį) ieškant atitinkamo dokumento, teikti žinių, informacijos paslaugas, rekomenduoti knygas pagal amžiaus grupes, bendradarbiauti su mokytojais, rekomenduoti literatūrą renginių ruošimui, pristatyti pedagoginius periodinius leidinius bei kitą naują literatūrą, teikti vartotojams informaciją apie bibliotekoje esančius dokumentus telefonu, elektroniniu paštu, pristatyti dokumentų, knygų naujienas ir aktualijas skaitytojams, rengti spaudinių parodas.

book

book2

Lankytojus priimame :

I 7.30-8.30, 11.05-12.30, 14.40-15.40

II 12.10-16.10

III 11.10-11.35, 14.35-16.15

IV 7.30-9.25, 10.35-12.30, 13.15-13.25

V 12.10-12.30, 13.15-13.25

Kontaktai:
Lidija Černiauskienė el.paštas:
lidijacia@gmail.com, zalioji@vilkaviskis.lt
Tel.nr. 8-342-31650

Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena.

2019 m. bibliotekos planas