LIETUVIŲ KALBOS DIENŲ RENGINIAI

Meilė ir pagarba gimtajai kalbai, jos puoselėjimas ir branginimas – kiekvieno lietuvio pareiga. Mūsų mokykla prisijungė prie visoje respublikoje organizuojamų lietuvių kalbos dienų. Iš anksto numačiusi ir su mokiniais aptarusi įvairias veiklas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja jas integravo į ugdomąjį procesą. Visų klasių mokiniai rašė laišką gimtajai kalbai ,,Esi Tu ypatinga“. Penktokai dalyvavo literatūriniuose skaitymuose ,,Gimtųjų žodžių apkabintas“. Vyriausieji – dešimtokai – parengė ir pristatė žemesniųjų klasių mokiniams pateiktis apie žymiausius lietuvių kalbininkus, jų darbus ir nuopelnus. Daug susidomėjimo sulaukė kūrybinės dirbtuvės – paroda ,,Gražiausia lietuviška raidė“. Labai džiugu, jog prie šios veiklos noriai prisidėjo ir patys mažiausieji: Klausučių ir Daržininkų skyrių mokinukai. Lietuvių kalbos dienas vainikavo baigiamasis renginys – viktorina ,,Aš girdžiu tave kalbant ir galiu pasakyti, kas tu esi“, kurioje dalyvavo įvairių klasių mokiniai. Tad puoselėkime, branginkime savo gimtąją kalbą ir niekada nepamirškime, kad:

Žodžiai, kaip ir daiktai,- atšimpa ir nusinešioja.
Juos riekia galąsti, o prieš ištariant – dulkes nušluostyti,
Kaip nušluostome jas nuo paveikslo.
Tad kalbėkime tik dideliais ir labai švariais žodžiais.
Just. Marcinkevičius