Lapkričio 12 d. 5 klasės moksleiviai – ,,Žaliukų‘‘ komanda – priėmė projekto „Sveikata visus metus“ iššūkį „Aš esu aš“. Mokiniai, stebėdami vaizdinę medžiagą, sužinojo, kokią žalą mūsų organizmui daro rūkymas bei narkotinių medžiagų vartojimas. Buvo pabrėžta, kad nežalingo rūkymo būdo tiesiog nėra. Taip pat su mokiniais aptartos priežastys, dėl kurių rūkyti neverta. Pamokos pabaigoje mokiniai savo piešiniais siuntė „žinutę“ rūkantiems, parodydami, kad yra įdomesnės veiklos nei žalingų medžiagų vartojimas.

EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENOS MINĖJIMAS

Lapkričio 11 d. mūsų mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Šio minėjimo tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į tinkamos mitybos principus, nes mityba turi būti saikinga, įvairi ir subalansuota. Mokiniams buvo primenama, kad valgant kuo įvairesnį maistą mažėja tikimybė, kad organizmui trūks kai kurių medžiagų ir dėl to atsiras tam tikrų sveikatos sutrikimų. Nors nemažai kalbama apie sveiką mitybą, tačiau pasaulyje vis daugėja nutukusių ir antsvorį turinčių žmonių, o tai lemia didėjimą sergančiųjų lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Reikėtų rinktis maistą, turintį mažiau riebalų, mažiau vartoti cukraus ir saldumynų, nevartoti daug valgomosios druskos. Rekomenduojama ne mažiau kaip penkis kartus per dieną valgyti daržovių, vaisių ir grūdinių produktų, nepamiršti vandens, stengtis išlaikyti normalų kūno svorį. Maistas reikalingas gyvybei palaikyti, todėl ir mityba turi būti visavertė, aprūpinta angliavandeniais, mikroelementais, vitaminais. Tuo tikslu 5 – 10 klasių moksleiviai, susiskirstę grupelėmis gamino įvairių daržovių bei vaisių salotas, kuriomis vaišino ir visą mokyklos bendruomenę. Taip pat dalinosi receptais, kaip pasigaminti ne tik skanias, bet ir sveikas vaisių ir daržovių salotas.