EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENOS MINĖJIMAS 2018

Sveika mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių žmogaus sveikatą. Todėl kasmet mūsų mokyklos moksleiviai mini Europos sveikos mitybos dieną. Šios dienos tikslas – didinti mokinių supratimą apie tai, kokį poveikį mokiniams gali turėti pagrindiniai geros mitybos principai. Mokiniams buvo priminta, kad racionali mityba tai ne tik gera sveikata ir žvalumas, bet ir darbingumas bei ilgas amžius.
Europos sveikos mitybos dienos minėjimui moksleiviai ruošėsi iš anksto, nešdami savo užaugintų įvairių vaisių ir daržovių: burokėlių, morkų, svogūnų, paprikų, pomidorų, česnakų, obuolių, kriaušių ir kt. Mokiniai, suskirstyti į grupeles, dalyvavo įvairiose veiklose. 9 klasės moksleivės kepė obuolių pyragą, berniukai iš įvairių vaisių spaudė sultis, o 6 ir 8 klasės mergaitės iš vaisių ir daržovių darė įvairius kūrybinius darbelius.
Gyvenimas – tai malonumas, ir maistas čia atlieka svarbų vaidmenį. Tad maitinkimės įvairiai ir subalansuotai – taip išsaugosime gerą sveikatą ir gražią išvaizdą. Jei mokiniai mokosi gaminti maistą, sveikai valgyti ir reguliariai sportuoti, tuomet, tikimės, kad jie tęs tokią praktiką ir būdami suaugę.