Diena: 2018-01-04

Seku seku pasaką

Daržininkų skyriaus mokiniai kartu su Didvyžių socialinės globos namų darbuotojomis ir gyventojais kūrė žaisliukus eglutei papuošti. Mokiniai susipažino su vilnos vėlimo technika.
Gruodžio 22 dieną aplankė Kalėdų Senelis. Mokiniai visus pradžiugino deklamuodami, dainuodami, šokdami ir vaidindami pasaką „Seku seku pasaką…“. Šventėje dalyvavo ir Daržininkų bendruomenės vaikučiai su tėvais.

KVIEČIA į „Jaunųjų policininkų mokyklėlę“

„Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ tai bendras pilietiškumą skatinančios ir savanoriškais pagrindais veikiančios asociacijos „Novi Homines“ ir Policijos projektas Lietuvoje pirmą kartą startavęs 2014 metais, skirtas 14-18 metų moksleiviams, gimnazistams, besidomintiems karjeros galimybėmis ir norintiems iš arčiau susipažinti su policijos, teismų, prokuratūros ir kitų teisėsaugos institucijų veikla.
Projektu „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ siekiama skatinti paauglius dalyvauti papildomo užimtumo veikloje, ugdyti pilietinį sąmoningumą, teisinę sąmonę ir atsakomybę, taip pat organizuojami užsiėmimai, kurių metu bus suteiktos žinios apie teisėtvarką, teisėsaugą, pagrindinius įstatymus. Bus organizuojamos ekskursijos į statutines įstaigas.
Ši mokyklėlė moksleiviams suteiks galimybę dalyvauti karjeros orientavimo mokymuose, pamatyti kaip dirba policijos pareigūnai bei susipažinti su kitų teisėsaugos institucijų vykdoma veikla bei ten dirbančiais darbuotojais. Projekto metu moksleivių laukia ne tik susitikimai su teisėsaugos institucijų darbuotojais, bet ir ekskursijos.
Ši mokyklėlė savo veiklą pradės 2018 metų sausio 4 dieną ir tęsis iki 2018 metų gegužės 30 dienos. Užsiėmimai vyks ketvirtadieniais nuo 15,30 val. iki 16,30 val.(mokslas nemokamas). Moksleiviai privalės laikyti įgytų žinių patikrinimo testą, o baigusieji pilietiškumo programą gaus diplomus apie dalyvavimą šiame projekte.
Tikimasi, kad „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ suformuos teigiamą moksleivių požiūrį į teisėsaugos institucijas, jaunieji visuomenės nariai bus paskatinti įsijungti į aktyvią prevencinę veiklą, laiku užkirsti kelią nusikaltimams, na, o ateityje tapti teisėsaugos pareigūnais.

Norintieji lankyti „Jaunųjų policininkų mokyklėlę“ apie jos veiklą gali sužinoti paskambinę kuratorei V. Grybauskienei tel. (8 700) 63 423 ar 8 656 58 354.

Vilkaviškio r. PK informacija

Tarptautinė antikorupcijos diena

Gruodžio 8 d. Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos 10 klasės moksleiviai drauge su soc. pedagoge A. Valančiene bei istorijos mokytoja O. Čėsniene minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Mokytojos su mokiniais aptarė sritis, kuriose gali reikštis korupcija, dažniausiai pasitaikančias korupcijos formas, taip pat diskutavo, kaip pažaboti korupciją – nutraukti korupcijos grandinę.
Mūsų mokykla priklauso sąžiningumo mokyklų tinklui, kurio pasiūlytą idėją – skaidrumo vėliavos demonstravimą – įgyvendino 8 klasės mokiniai dailės pamokos metu.

Iniciatyva ,,Man rūpi“

Man rūpi

Vilkaviškio r. Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai drauge su mokyklos soc. pedagoge Aušra Valančiene gruodžio 1 d. lankėsi Jurbarko r. esančioje Panemunės pilyje, kur vyko iniciatyvos ,,Man rūpi“ baigiamasis renginys. Mokyklos soc. pedagogė su mokiniais pristatė įgyvendintą iniciatyvą ,,Gerumo niekada nebus per daug“, kurią vykdė š. m. gegužės 17-ąją – Šeimos dieną , drauge su rusų kalbos mokytoja K. Sabaliauskiene. Į gerų darbų sąrašą tada buvo įtraukti visi mokyklos bendruomenės nariai. Esminis šios iniciatyvos tikslas buvo aplankyti Gudkaimio senelių globos namus. Mokiniai, padedami technologijų ir rusų kalbos mokytojų, kepė pyragą ir šokoladinius keksiukus, kuriais vaišino šių globos namų gyventojus. Labiausiai senelius džiugino šilti ir nuoširdūs žodžiai, abejingų nepaliko mokinių atliekama daina ,,Kai tu šalia“. Pakilią nuotaiką ir šypseną dovanojo seneliams įteikti pavasariniai žiedai. Išvykome kupini gerų emocijų ir apdovanoti pačių senelių pagamintomis dovanėlėmis. Neabejojame, jog ir ateityje dalinsimės tarpusavio gerumu ir nuoširdžiu rūpesčiu.

Mokyklos soc. pedagogė Aušra Valančienė.

Paskaita su ginekologe A.Tumiene tema – ,,Lytinis brendimas“

Lytinis brendimas

Lytinis brendimas – sudėtingas ir labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo periodas. Visame pasaulyje vis dar išliekanti viena aktualiausių paauglių sveikatos problemų yra ankstyvi, nesaugūs paauglių lytiniai santykiai ir jų pasekmės – neplanuoti nėštumai, lytiškai plintančios ligos. Š.m. lapkričio 27 d. mūsų mokykloje 8, 10 klasių mokiniams vyko paskaita ,,Lytinis brendimas“. Gydytoja A.Tumienė moksleiviams priminė šeimos planavimo būdus, siekiant išvengti aštrios ir skaudžios jaunimo problemos kaip paauglių nėštumas. Lektorė skatino visus susimąstyti: kas geriau ar laisvi lytiniai santykiai, ar jų susilaikymas. Moksleiviams primintos ir lytiškai plintančios ligos, kurioms įtakos turi ankstyvas lytinis gyvenimas ir didelis lytinių partnerių skaičius.